Nikdy se nezastavit - téma týdne

22. července 2016 v 15:08 | LadySeiss |  Příběhy
Nudila jsem se, tak jsem prostě napsala článek na téma týdne :)Kdysi jsem potkala jednoho člověka. Byl to můj přítel a výjimečný člověk. Bylo nám hodně málo, když jsme se seznámili. Pamatuju si na jeho slova a vždycky budu. Pořád mi říkal, že se nikdy před ničím nemám zastavit. Těžko říct, jestli jsem si jeho slova vzala k srdci, ale jeho činy určitě ano.

Když byl malý, začal s fotografováním. Začínal tak, jako asi každý. S levným foťáčkem, možná ještě z bazaru a fotil fotky, které najdete kdekoliv na internetu. Fotky vyfocené z jednoduchých úhlů, s obyčejnými filtry a bez jakýchkoliv úprav. Fotil docela obyčejné věci. Jeho fotky možná nebyly dokonalé a nebyly natolik fascinující, aby tím zaujal bohaté, zazobané lidi. Ale bavilo ho to a tím se posouval dál. Miloval to a nechtěl se toho nikdy vzdát.

Jednoho dne ho napadlo, že kdyby si koupil lepší foťák, mohl by si tím třeba i vydělávat. Rodiče mu sice velice neochotně přispěli, ale on se posunul. Posunul se dál za svým snem. Jednou už ho ale přestalo bavit fotit jen obyčejné fotky z jeho okolí. Pořád tu samou louku, pořád ten samý dům, ty samé lidi a tu samou krajinu. Chtěl pro svůj sen udělat něco víc. Rozhodl se cestovat. Jeho rodiče to sice stálo peníze, ale udělali to pro něj. Procestoval polovinu Evropy a nafotil nádherné, výjimečné fotky. Pořád si dokupoval věci, jako stativ a další vybavení, které mi vůbec nic neříká.
Když se vrátil domů, byl možná bohatší, než když z domu odjížděl. V zahraničí si fotkami vydělal spoustu peněz už v tak nízkém věku.

Jeho otec mu ale jednou řekl, že už si toho více nemohou dovolit a že s tím okamžitě musí přestat. On samozřejmě nechtěl. Byl to jeho sen, ale jeho otec si za tím stál. Prostě musí přestat fotit. Má sice dost peněz, aby se mohl zařizovat sám, ale pořád cestoval a rodiče na něj neměli čas a cestování nebylo levné. Ne natolik, aby to zvládl platit sám. A bez rodičů cestovat nemohl.

Byl zarmoucený a pomalu ho přecházela chuť fotit. Už ho to ani nebavilo, protože kdykoliv potkal svého otce, vybavil si jeho slova a to ostatní. Řekl si tedy, že než se tím bude trápit, radši s tím sekne. Rozhodl se prodat své vybavení, aby mohl rodičům vrátit peníze za cestování a ostatní věci. Když dával inzerát na internet, něco mu problesklo hlavou. On se přece vůbec nemusí vzdávat. Proč by to dělal. To, že to štve jeho otce, neznamená, že ho bude poslouchat. Miluje to. Je to jeho sen a on si za tím bude pořád stát a dostávat se dál. Nezastaví se před svým otcem, i kdyby ho to mělo stát cokoliv.

Začal tedy znovu fotit a cestovat. Ignoroval, nebo se aspoň snažil ignorovat výčitky jeho otce, ke kterému se později přidávala i jeho matka. Byl v depresích, ale vždy ho z nich vytáhla jedna věc. Fotografování. Nezastaví se. Před ničím. Ani před svým otcem.

Cestoval do Ameriky, do Číny, do Chorvatska a do dalších zemí, jejichž názvy si nepamatuju. Nafotil spoustu již dokonalých fotek. Byly víc, než dokonalé. Fotil závody, fotil lidi, různé scény nebo vodu. Kapky vody, které vytvářely na hladině úžasné obrazce.

Fotí do teď a ještě se nezastavil. Pořád vše vylepšuje a snaží se nebrat kritiku nebo výtky otce vážně. Tento člověk sice moc přátel nemá, ale jeho sen mu dal něco jiného.

Já už jsem ho dlouhou dobu neviděla a ani nevím, jestli ho ještě někdy uvidím, ale když se snažím něčeho dosáhnout, i když je to třeba úplná banalita, vzpomenu si na něj. Moc si na něj už nevzpomínám, ale tímhle si vždy připomenu, jak byl skvělý. Nikdy se nezastavil. Před ničím.Vaše LadySeiss
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Winterik Winterik | E-mail | Web | 22. července 2016 v 15:45 | Reagovat

Jo povídka se mi líbila, jo, hodně dlouho už čtu tvoje povídky :-D  :-D , A máš super povídky, jo :-)  :-) , tímto se s tebou loučím a čau, jo

Jo, a dej mi subscribe na

https://www.youtube.com/channel/UCifzdZjxA85VwDsU0LUeQ0w

2 LadySeiss LadySeiss | 22. července 2016 v 15:46 | Reagovat

[1]: Ty seš taková pypyna vole :-D

3 Pypyna vole Pypyna vole | Web | 22. července 2016 v 15:46 | Reagovat

[2]: Jó, tak jo

4 Lone Howler Lone Howler | E-mail | Web | 22. července 2016 v 17:11 | Reagovat

To je moc pěkný článek, hlavně to focení tam, protože fotím taktéž. Moc pěkně sepsáno a zní to dost motivačně!

5 LadySeiss LadySeiss | 22. července 2016 v 21:14 | Reagovat

[4]: Děkuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama