Gramatika na internetu

6. září 2016 v 0:00 | LadySeiss |  Informace
Dneska jsem se rozhodla napsat článek v trochu jiném odvětví, ale prostě už jsem to musela napsat.
Všimli jste si nebo všímáte si v poslední době, že většinou holky, které třeba píšou články nebo příběhy ve věku od patnácti a víc, že jejich gramatika je na úrovni třetí třídy? Nebudu přehánět, takže řeknu jen třetí, ale s čistým svědomím bych mohla jít i níž. Já teda většinou čtu nějaké ta články, příběhy a povídky na wattpadu. Někdy.

Většinou tam hledám inspiraci. Byla jsem tam teď nedávno, ale taky před prázdninama. Byla tam jedna holka, které je údajně sedmnáct. Nepamatuju si jméno, a ani jméno povídky, ale o to teď nejde. Přečetla jsem si pár stránek z jejího příběhu a musela jsem z tama hned odejít. Kdybych nehledala inspiraci, odejdu hned po prvním odstavci, ale bohužel jsem potřebovala něco najít. Já teda čtu většinou takové ty trochu odvážnější. Ti, kteří mě znají, asi ví. Ta holka měla super příběh a všechno. Mělo to nějaké mouchy, ale to je mi teď úplně jedno. Ta gramatika se nedala vydržet. Ona sem tam vynechala nebo přehodila písmenko, to čert vem, je mi to fuk. Ale ona skoro nevěděla, kam dát čárku a o slovech s měkkým a tvrdým y vůbec nemluvím. Nebo předložky. Místo s napsala z a další takové. Jak říkám, příběh byl fajn. Někdy sice až moc promiskuitní, ale když to někoho baví... mě to teda upřímně bavilo, ale já jsem to prostě nedokázala číst. Možná je to moje vina, že jsem až moc velká šprtka v češtině a moc si toho všímám, ale jestli byla pravda, kolik té holce bylo, tak si nemyslím, že ji kritizuju úplně zbytečně. Já taky vždycky nejsem dokonalá, ale myslím si, že mám lepší gramatiku, než ona.
Ale ještě vám řeknu, co mě kompletně odrovnalo od toho čtení. Byl konečně poslední odstavec v díle a hned první slovo bylo spomněl. A teď si nejsem jistá, jestli nenapsala blbě i to mně, ale to se splete každý. Jde o to, že ona napsala s, když tam mělo být vz. Jako upřímně je mi té holky líto, jestli je jí sedmnáct. Ono to ještě ke všemu skoro všude automaticky opravuje, teda podtrhuje červenou. A jestli ta holka neví, jaký je správný tvar, je mi jí líto ještě víc.
Ale nejhorší bylo, že jsem se snažila najít aspoň jeden příběh trochu na úrovni, ale selhala jsem. Všechny byly gramaticky úplně v prdeli. Já se moc omlouvám za ten výraz, ale myslím, že to vystihuje.
Tak to bude nejspíš všechno o gramatice na internetu. Jestli chcete, vyjádřete se k tomu. Váš názor by byl taky fajn, abych si tu nemlela sama pro sebe. Taky nejsem dokonalá, tak mi to můžete všechno napsat. Mám vás moc ráda a uvidíme se u dalšího dílu Jako oheň.


L.S.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama