"Strach z vlastních myšlenek"

6. září 2016 v 21:15 | LadySeiss |  Příběhy
Tak nějak náhodou jsem zašla na hlavní stránku blogu a zjistila jsem, že je docela zajímavé téma týdne. Trochu to ke mně sedělo, tak mě napadlo, že nebude úplná ztráta času se k tomu nějak vyjádřit.


Znáte ten pocit, když nad něčím přemýšlíte a díky tomu se dostáváte dál a dál a potom, když vás něco vyruší, zjistíte, že jste přemýšleli nad úplnou stupiditou? Ne vždy, ale mně se to stává docela často. Třeba zrovna ve škole. Když se vysvětluje něco důležitého, jsem úplně mimo. Ale nemůžu za to. Nevím, proč se to děje, ale někdy mě to docela děsí. Že nedokážu ovládat své myšlenky.

A ještě horší je to ve snech. Znáte ten pocit, když vás něco honí nebo musíte pospíchat, ale nohy se nechtějí hnout? A hned po tom přichází další pocit. Strach. Neříkám, že vždycky a u všech, ale u většiny se to prý děje docela často.
Říká se, že myšlenkami ovládáme realitu. Jestli je to aspoň z nějaké části pravda, nedivím se, že jsme tam, kde jsme. Lidi si často nevěří a bojí se. Nechají se ovládat strachem a lidmi, kteří si věří mnohem víc, než oni. A pak jsou tu lidé, kteří si zase věří až moc. Materialisti. Díky jejich víře jsou tam, kde jsou a my s naším sebevědomím zase tady. Oni to ani neví, ale to, jak myslí je dělá tak mocnými. Necháváme si namlouvat věci, které nejsou pravda, abychom byli sami se sebou nespokojení a oni z toho něco měli. Mají nás jako loutky. A to jenom díky tomu, jak myslí.

Pak jsou tu zase lidé, kteří jsou schovaní mezi námi. Lidé, kteří nechtějí pozornost, ale mají sílu svými myšlenkami ovlivňovat nejen realitu, ale i lidské myšlení a mnoho jiných věcí. Tito lidé umí své myšlení využívat pro dobro, ale je jich buď moc málo, nebo čekají, až bude správná příležitost. Nebo ovlivňují nenápadně, jak se dá a ani to nemusí být nijak velká věc.

Některým těm věcem, které provádíme svou myslí, říkáme náhoda. Už jste určitě slyšeli stokrát, že náhoda neexistuje. To je sice pravda, ale dokud pro to lidé nevymyslí jiný název, je to prostě náhoda.

Máme se svých myšlenek bát nebo se naučit je využívat ve prospěch dobra? Myslím, že vím, ale zbývá otázka Jak? Někteří lidé to vědí. Zkuste si toho svého najít. Myslím, že víte jak.

Nebojme se svých myšlenek. Oslabuje nás to pro ty, kteří se jich nebojí.Asi u mě nejste moc zvyklí na tyto typy článků, ale já to ráda zkouším a zrovna tohle téma se mi líbilo. Mám vás ráda

L.S.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama