Upřímnost

4. března 2018 v 20:33 | LadySeiss
Upřímnost, pravda a svoboda jsou ruku v ruce. I když se to nezdá. Ale jsou rozdílné. Upřímnost je dost osobní, kdyžto pravda je spíš veřejného charakteru, založeného na faktech. A svobodu získáte spojením těchto dvou věcí.


Strach s tím má taky něco společného, ale to nebudu plést. Bojíme se hlavně o to, že přijdeme o něco nám cenného, nebo o někoho. Ale nic z toho by nám nemělo bránit ve volnosti, a jestli brání, pak to není důležité, ani tak cenné. Vím, o čem mluvím. Díky své nezkrotné upřímnosti jsem ztratila někoho a s ním něco, co pro mě posledních pár týdnů moc znamenalo a den ode dne lituju víc toho, co jsem udělala, ale taky se cítím volnější. Jednou přijdu na to, že je zbytečné litovat, ale ještě ten čas nepřišel. Každý den to bolí, ale volnost, kterou mi upřímnost přinesla, je silnější.
Sama nejlíp vím, jak těžké je být upřímný. Je to skoro jako boj. Boj za osobní svobodu. Ti, kteří upřímnost neunesou, jsou moc slabí, nebo naivní a lžou sami sobě. Lež je v mnoha případech to nejjednodušší řešení a je to pro situaci nejlepší, ale není to správné. Možná proto nás to baví tak moc porušovat, když nás odmalička učí, že lhát se nemá. Ubližujete tím především sami sobě.

Mluvím až moc sobecky a on by na mě nebyl pyšný, ale na tomhle světě jde o člověka jako o jednotlivce. Každý chce být v hloubi duše, v podvědomí svobodný. Snaží se k tomu dojít cestováním, hazardem nebo riskováním. Ano, i to je možnost, třebas i správná, ale zjistila jsem, že ne tak úplně účelná. Když se člověk vypořádá sám se sebou, může pak žít v souladu i s ostatními. Člověk se moc rád a mnohdy i nevědomky učí, a nejlépe z chyb ostatních. Proto se učíme o historii, kde je sice většina pravdy a chyb zamlčována a skryta kvůli přílišné dávce upřímnosti. Dějiny píší vítězové... jeden pohled... jeden názor... žádná upřímnost. Ale i z toho mála, co nám zbylo a skrýt se nedalo, se můžeme učit. Nic nenahradí zklamání z vlastních chyb a mnohdy je tou chybou upřímnost. Je to ale správná chyba. Nemůžeme mít všechno, ale můžeme mít svobodu. "Upřímnost tě osvobodí". Pokud někdo víte, odkud to mám, blahopřeju, narazili jste na mou slabost. Ale tohle mi pomohlo jen si pár věcí uvědomit, ve skutečnosti vím vše, co potřebuju.
Vím, že vás nezajímá můj příběh, stejně jako mě nezajímá váš, jelikož vás neznám, ani vy mě, ale konkrétní příklad většinou utvrdí teorii.
Osvobodit nás může jedině upřímnost, díky které můžeme přijít o vše, co je nám cenné, ale nikdy o to, čemu věříme.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kanato Megumi Sakamaki-Kaname Kanato Megumi Sakamaki-Kaname | Web | 4. března 2018 v 20:54 | Reagovat

Krásné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama